I. Korčok: Dohodou o Nord Stream 2 sa potvrdzuje strategický význam Ukrajiny

Spoločnou dohodou USA a Nemecka v prípade plynovodu Nord Stream 2 sa potvrdzuje strategický význam Ukrajiny pre bezpečnosť Slovenska a celej Európy. Povedal to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS). TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.
      Šéf slovenskej diplomacie ocenil silnú podporu Nemecka a Spojených štátov teritoriálnej integrite Ukrajiny a avizované kroky, ktoré majú garantovať energetickú bezpečnosť strednej a východnej Európy.
      "Táto dohoda predstavuje dôležitý záväzok a politický signál zo strany Spojených štátov a Nemecka pri obnove transatlantickej spolupráce, ktorá je zásadným bezpečnostným záujmom Slovenskej republiky," uviedol.
      Od USA a Nemecka naďalej očakáva, že vynaloží vplyv pre zachovanie tranzitu dostatočného množstva plynu cez Ukrajinu aj do budúcnosti. "Toto je výzva pre najbližšie obdobie v rokovaniach s Ruskom, aby sa tak naplnil jeden z kľúčových cieľov dohody, ktorú v stredu urobilo Nemecko so Spojenými štátmi," dodal Korčok.