Ceny ropy sa vyvíjajú zmiešane, cena Brentu sa drží nad 26 USD za barel

Ceny ropy sa vyvíjajú zmiešane, pričom cena americkej ropy WTI zaznamenala mierny rast. Aj naďalej sa však cena v obidvoch prípadoch (WTI aj Brent) drží na niekoľkoročných minimách, pričom cena Brentu sa drží nad 26 USD za barel (159 litrov). Dôvodom je dvojnásobný šok pre trhy, ktorý na jednej strane spôsobil nový koronavírus a na druhej cenová vojna medzi Saudskou Arábiou a Ruskom. Informovala o tom agentúra TASR.

      Ako cena ropnej zmesi Brent, tak cena WTI na začiatku pondelkového obchodovania v Ázii prudko klesli, keď sa počet úmrtí na chorobu COVID-19 v Európe a USA cez víkend zvýšil a navyše, Senát amerického Kongresu neschválil balík na podporu ekonomiky. Neskôr sa však straty začali zmierňovať a cena WTI sa dokonca vrátila k miernemu rastu.
      Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v máji dosiahla do 7.35 h SEČ 26,28 USD (24,54 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 70 centov alebo 2,59 %. Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 22,76 USD za barel, čo oproti predchádzajúcej uzávierke predstavuje rast o 13 centov (0,57 %).