Petroleum News

Slovenský plynárenský a naftový zväz (SPNZ) rešpektuje návrh Európskej komisie zvýšiť cieľ na redukciu skleníkových plynov v EÚ zo 40 % na 55 % do roku 2030. Informoval o tom Richard Kvasňovský, výkonný riaditeľ zväzu. Informáciu priniesla agentúra TASR.
Európsky parlament (EP) oznámil, že hlasoval za to, aby sa niektorým plynárenským projektom umožnilo čerpať financie z fondu Európskej únie (EÚ) pre tzv. zelené projekty. To signalizuje tvrdé rokovania s Európskou komisiou a národnými vládami, ktoré sa už dohodli na vylúčení tohto paliva. Informovala o tom agentúra TASR.
Svetový dopyt po rope klesne tento rok omnoho výraznejšie, než sa očakávalo pred mesiacom. Navyše, aj zotavovanie v budúcom roku bude slabšie, než sa pôvodne čakalo. Uviedla to v najnovšej prognóze Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC). Ďalšie zhoršenie odhadu naznačuje, že napriek ich úsiliu sa krajinám OPEC a ich spojencom nepodarí ceny ropy výraznejšie podporiť. Informovala o tom agentúra TASR.
Predstavitelia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších ropných krajín podľa všetkého nenavrhnú tento týždeň ďalšie zníženie produkcie ropy, napriek pokračujúcemu poklesu cien komodity. Uviedli to zdroje z OPEC pre agentúru Reuters. Správu priniesla agentúra TASR.
Britský ropný koncern BP ako prvý gigant v odvetví uviedol, že obdobie nepretržitého rastu dopytu po rope sa skončilo. Informovala o tom agentúra TASR.
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo vyzval Turecko, aby zastavilo aktivity zvyšujúce napätie vo východnom Stredomorí. Stalo sa tak počas jeho sobotňajšej návštevy Cypru, kde vyzval všetky strany, aby podporili diplomaciu, informovala agentúra TASR.
Bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn sa postaví pred súd. Winterkorn stál na čele koncernu do roku 2015, keď musel odísť pre emisný škandál. Krajský súd v Braunschweigu v stredu po niekoľkých oneskoreniach pripustil žalobu na 73-ročného Winterkorna, ktorý je obvinený z podvodu. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa súdne konanie začne. Informáciu priniesla agentúra TASR.
Švajčiarska obchodná skupina Meraxis a popredná stredoeurópska integrovaná ropná, plynárenská a petrochemická Skupina MOL uzavreli strategické partnerstvo, zamerané na vývoj a výrobu recyklovaných polyolefínov. Cieľom je vyvíjať a vyrábať vysoko kvalitné materiály na báze recyklácie a distribuovať ich do celého sveta.
Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier spochybnil účinnosť sankcií proti krajinám, ako je Rusko. Dôvodom je rastúci tlak v Nemecku na zastavenie projektu plynovodu Severný prúd 2 (Nord Stream 2) po pokuse o otrávenie ruského opozičného politika Alexeja Navaľného. Informovala o tom agentúra TASR.
Nemecko uvažuje o zastavení projektu plynovodu Severný prúd 2. Dôvodom je pokus o otrávenie ruského opozičného politika Alexeja Navaľného. Informovala o tom agentúra TASR.