Petroleum News

Spoločnosť Total mení názov na TotalEnergies. Ukotvila tak strategickú transformáciu na energetickú spoločnosť v širšom slova zmysle. Spolu so zmenou názvu získava TotalEnergies aj novú vizuálnu identitu. Správu priniesla agentúra TASR.
Aliancia producentských krajín OPEC+ bude musieť zvýšiť ťažbu, aby pokryla nárast dopytu, ktorý by sa mal zotaviť na úrovne spred pandémie do konca roka 2022, uviedla medzinárodná agentúra pre energetiku IEA. Správu priniesla agentúra TASR.
Skupina MOL uzavrela dohodu so spoločnosťou OMV o získaní 92,25-percentného podielu v spoločnosti OMV Slovenija d.o.o., v ktorej dcérska spoločnosť Skupiny, INA d.d., aktuálne vlastní menšinový podiel 7,75 %. Dohodnutá kúpna cena predstavuje 301 miliónov eur. Skupina MOL tak bude vlastniť 100-percentný podiel v OMV Slovinsko.
Plynovod Nord Stream 2 po dne Baltského mora je takmer hotový. Do ukončenia výstavby zostáva už len 100 kilometrov. Uviedla to ruská tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na ministra energetiky Alexandra Novaka. Správu priniesla agentúra TASR,
Svet bude čeliť výraznému nedostatku ropy, vyhlásil šéf ruskej ropnej spoločnosti Rosnefť Igor Sečin. Dôvodom sú podľa neho klesajúce investície do tejto oblasti, keďže vlády tlačia na firmy, aby sa viac orientovali na alternatívne zdroje energie. Dopyt po rope však stále rastie. Informovala o tom agentúra TASR.
Skupina veľkých producentov ropy OPEC+ sa na svojom utorkovom zasadnutí rozhodla, že až do júla bude zvyšovať ťažbu v súlade s predchádzajúcou dohodou. Informovala o tom agentúra TASR.
Spoločnosť Eustream pripravuje nový projekt výroby vodíka z obnoviteľných zdrojov. Aj tento plán prezentovala na kompresorovej stanici vo Veľkých Kapušanoch delegácii poslancov Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitostí. Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Pavol Kubík. Informovala o tom agentúra TASR.
Ruský ropný koncern Lukoil oznámil za 1. štvrťrok tohto roka zisk v prepočte takmer 1,8 miliardy eur. V rovnakom období minulého roka bola firma stratová, keď do výsledkov zasiahli najmä nižšie ceny ropy a odpisy z niektorých aktív. Informovala o tom agentúra TASR.
Ťažobné koncerny v Novom Mexiku vyčlenili na prípadnú likvidáciu ťažobných vrtov a inej infraštruktúry v tomto americkom štáte iba zlomok z celkovo odhadovaných nákladov. To znamená, že odstránenie týchto zariadení a návrat oblastí do pôvodného stavu budú musieť zaplatiť v drvivej miere daňoví poplatníci. Poukázala na to štúdia Centra pre aplikovaný výskum (Center for Applied Research). Správu priniesla agentúra TASR.
Po zvýšení o viac než 2 % na konci minulého týždňa pokračujú ceny ropy v raste. Cena severomorskej ropy Brent sa posunula bližšie k hranici 67 USD a cena americkej WTI prekonala 64 USD za barel (159 litrov). Informovala o tom agentúra TASR.